Noho Investment debiutuje w stolicy. Deweloper zbuduje ultraluksusowe apartamenty

opublikowano: 14-03-2023, 14:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Z początkiem 2024 r. ruszy pierwszy etap inwestycji spółki, która zaoferuje mieszkańcom udogodnienia z najwyższej półki.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • gdzie powstaną apartamentowce Noho Investment
  • czym będą się charakteryzowały
  • jak w niepewnych czasach radzi sobie rynek nieruchomości premium

Deweloper Noho Investment, którego większościowym udziałowcem jest spółka Kulczyk Investments, kupił 5 ha gruntu w biznesowym centrum Warszawy. Sprzedającym są Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa, a działka znajduje się w okolicy ronda Daszyńskiego. Spółka zbuduje na niej ekskluzywny kompleks apartamentowo-usługowy.

Dotychczas Noho Investment działało w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. O planowanym debiucie w Warszawie Rafał Kula, prezes spółki, wspominał PB już jesienią 2022 r.

— Wieloetapowy i wielofunkcyjny kompleks wpisze się w kosmopolityczny charakter stolicy i wyznaczy nowy standard. Chcemy zaspokoić potrzeby najbardziej wymagającego klienta — mówi Rafał Kula.

Więcej luksusu w stolicy:
Więcej luksusu w stolicy:
W przygotowanie koncepcji architektonicznej warszawskiej inwestycji Noho zaangażowała się pracownia BBGK. Ostateczny projekt kompleksu zostanie wyłoniony za miesiąc.

W kwietniu 2023 r. deweloper wybierze i zaprezentuje finalną koncepcję architektoniczną kompleksu. Z początkiem 2024 r. natomiast ruszy z jego budową.

Noho nie ujawnia na razie wartości inwestycji oraz konkretnych stawek za metr, wcześniej prezes spółki wspominał jednak, że będą one o około 10 proc. wyższe od cen konkurencji w danym rejonie.

Zgodnie z zapowiedzią dewelopera części wspólne apartamentowców będzie wyróżniał najwyższy standard. Mieszkańcy będą mieli dostęp do pokoi klubowych, nowoczesnych przestrzeni coworkingowych, prywatnych sal kinowych, siłowni z miejscem na pilates lub jogę, saun oraz pokoi gier. Oferta obejmie również garaże z myjnią samochodową, w pełni wyposażony pokój majsterkowicza, myjnię dla czworonogów oraz elektryczne ładowarki.

W 2022 r. wartość polskiego rynku nieruchomości premium wyniosła 2,3 mld zł. Eksperci szacują, że w 2023 r. może wzrosnąć do 4 mld zł.

Mimo spowolnienia w branży mieszkaniowej, obiekty premium radzą sobie bardzo dobrze.

— Segment mieszkań apartamentowych, a tym bardziej apartamentów luksusowych rządzi się własnymi prawami, co przede wszystkim sprowadza się do jego dużej odporności na koniunkturalne fluktuacje. Ceny systematycznie, choć może nieco wolniej od średniej, rosną tu w czasach boomu, natomiast w okresie spowolnienia zazwyczaj co najmniej utrzymują swój poziom — mówi Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl.

Podkreśla też, że popyt na najbardziej luksusowe lokale nie zależy w dużym stopniu od inflacji czy wysokości stóp procentowych.

— Takie nieruchomości są skierowane wyłącznie do osób zamożnych i bogatych, które kupują je najczęściej za gotówkę w celach inwestycyjnych czy wręcz lokacyjnych. Z kolejnych edycji raportu KPMG o rynku dóbr luksusowych w Polsce wynika, że najpopularniejszą formą lokowania kapitału przez zamożnych Polaków było i jest inwestowanie w nieruchomości — przypomina Jarosław Jędrzyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane