Czytasz dzięki

Nokia ma nowego prezesa

ŁO, bbc.com
opublikowano: 29-04-2014, 12:49

Fiński koncern mianował na stanowisko prezesa 46-letniego Rajeeva Suriego. Firma zmienia się po sprzedaniu biznesu komórkowego.

Rajeev Suri, dotychczasowy szef Nokia Solutions and Networks (NSN), dostał nominację na prezesa całego koncernu Nokia. NSN, który specjalizuje się w sprzęcie do transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych, ma być kluczowym biznesem Nokii.  

Zobacz więcej

Rajeev Suri fot. Bloomberg

W zeszłym tygodniu Finowie sfinalizowali proces sprzedaży koncernowi Microsoft działu produkującego telefony komórkowe i smartfony. W ramach tej transakcji dotychczasowy prezes Nokii Stephen Elop otrzymał posadę w strukturach Microsoftu.  

Portal telewizji BBC podaje, że Rajeev Suri urodził się w Indiach, ale dla Nokii pracuje już od 20 lat. Nokia Solutions and Networks kierował od 2009 r. i pomógł jednostce wejść na ścieżkę zysków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, bbc.com

Polecane