Nokia uruchamia laboratorium przyszłości

Malgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 07-12-2015, 22:00

We Wrocławiu 600 osób pracuje nad technologiami, które zmienią życie Kowalskiego.

W czwartek Nokia Networks otwiera Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii. Laboratorium za kilka milionów euro znajduje się w nowej siedzibie spółki we Wrocławiu — biurowcu, w którym firma wynajmuje 14 tys. mkw.

Pracuje tu 1,2 tys. osób, w tym 600 w laboratorium. We wszystkich czterech wrocławskich miejscach Nokia Networks zatrudnia 2850 osób.

— Pracujemy m.in. nad telekomunikacyjnymi technologiami przyszłości (machine to machine), które sprawią, że będzie możliwe wyprodukowanie samojeżdżących samochodów, smartfonów monitorujących stan zdrowia i w razie zagrożenia wysyłających informacje do lekarza czy też lodówek, które automatycznie zamówią za nas jedzenie — mówi Marcin Wolniak z Nokia Networks. Pracownicy laboratorium tworzą i testują rozwiązania telekomunikacyjne dla operatorów sieci komórkowych.

W tym roku powstał m.in. dział odpowiedzialny za rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo w sieci. Od 2014 r. firma zatrudniła ponad 1 tys. osób, głównie testerów i programistów. Teraz rekrutacja spowolniła, a oddział przygotowuje się do połączenia z kupionym w tym roku przez Nokię Alcatelem.

Wrocławski oddział jest trzecim pod względem wielkości centrum w strukturach Nokii. Duże ośrodki działają np. w Bangalore w Indiach i Hangzhue w Chinach. W Krakowie Nokia zatrudnia 650 osób, a w Warszawie 400.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Malgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu