Nokia wychodzi z Frankfurtu

KŁ, YAHOO.COM
opublikowano: 25-11-2011, 00:00

Nokia Corp. wycofa akcje z giełdy we Frankfurcie z powodu spadających obrotów. Akcje spółki w ostatnim okresie tracą mocno na wartości, bo Nokia nie wytrzymuje konkurencji tańszych azjatyckich producentów.

W sierpniu agencja Standard and Poor’s obniżyła rating kredytowy Nokii, utrzymując negatywną perspektywę dla firmy. W lipcu agencja Moody’s obcięła ranking aż o dwa stopnie, z A3 do Baa2, w związku ze znacznym osłabieniempozycji Nokii na rynku. Fiński producent komórek uspokaja jednak, że decyzja o wycofaniu z frankfurckiego parkietu podyktowana jest względami pragmatycznymi, ponieważ dzięki internetowi handel jej akcjami

jest możliwy z każdego miejsca na świecie. Akcje Nokii notowane są w Helsinkach i w Nowym Jorku. W ciągu ostatnich ośmiu lat wycofała się z parkietów w Londynie, Paryżu i Sztokholmie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, YAHOO.COM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu