Nokia zmienia logo po raz pierwszy od 60 lat, marka zmienia strategię

  • Alicja Skiba
opublikowano: 26-02-2023, 16:14
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Nokia ogłosiła w niedzielę, że zmieni swoją strategię biznesową po raz pierwszy od prawie 60 lat. Zastąpione zostanie także charakterystyczne logo firmy. Producent sprzętu telekomunikacyjnego koncentruje się na szybkim rozwoju marki - przekazał Reuters.

Nokia, telekomunikacja, technologie
NOKIA / Reuters / Forum

Nowe logo firmy ma inny font, zniknęło również charakterystyczne niebieskie tło. Zamiast niego będą się pojawiały różne kolory w zależności od sytuacji. Dyrektor naczelny Pekka Lundmark powiedział w rozmowie z Reutersem, że firma ma teraz kojarzyć się przede wszystkim z produkcją technologii dla biznesu.

Reset, przyspieszenie, skalowanie

Lundmark stał się szefem Nokii w 2020 r. Zamierza rozprawić się z problemami firmy w trzech etapach, które określił jako “reset, przyspieszenie i skalowanie“, z czego pierwszy, jak twierdzi, jest już ukończony.

Głównym celem Nokii jest teraz sprzedaż sprzętu dla innych firm. “Mieliśmy dobry wzrost, bo wynoszący 21 proc, zeszłym roku w przedsiębiorstwie, które wynosi ok. 8 proc. naszych sprzedaży, co przekłada się na ok. 2 mld EUR” - powiedział. “Chcemy, żeby ta wartość była dwucyfrowa jak najprędzej” - podkreślił.

Duże firmy technologiczne współpracują z producentami sprzętu telekomunikacyjnego, w tym z Nokią, w celu sprzedaży prywatnej sieci 5G i narzędzi dla zautomatyzowanych fabryk, głównie w sektorze produkcyjnym, doniósł Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: skib/, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane