Nomura najlepiej prognozowała mundial, choć pomyliła się co do Polski

opublikowano: 17-07-2018, 07:41

Dziesiątki tysięcy, a nawet milion symulacji przeprowadzonych przez bankowych ekspertów okazały się na nic jeśli chodzi o prognozowanie wyników piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

Nomura Holdings to jedyna z sześciu wielkich instytucji finansowych, która trafnie przewidziała, że zwycięzcą mundialu w Rosji będzie reprezentacja Francji. Żadna z nich nie wskazała jednak trafnie czterech reprezentacji, które znajdą się w końcowej fazie turnieju. Eksperci Nomury wskazali, że oprócz drużyny Francji będą to Hiszpania, Brazylia i… Polska.

Zobacz więcej

Mundial w Rosji

Bloomberg

Brazylia-Niemcy, to najczęściej prognozowany finał przez instytucje. Goldman Sachs, Danske Bank i Itau, największy pod względem wartości rynkowej brazylijski bank, prognozowały jako zwycięzcę mundialu w Rosji reprezentację Brazylii. Niemiecki Commerzbank i szwajcarski UBS twierdziły, że turniej wygra reprezentacja Niemiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu