PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Nomura zakazuje palenia w pracy, nawet zdalnej

opublikowano: 01-09-2021, 06:37

Nomura Holdings wzywa pracowników w Japonii aby nie palili papierosów w godzinach pracy. Nawet wtedy gdy pracują z domu.

Największy japoński dom maklerski wysłał do pracowników wiadomość o nowej polityce obowiązującej od października. Przewiduje ona zamknięcie wszystkich palarni w biurach grupy do końca grudnia obecnego roku. Nomura rekomenduje także pracownikom, który palili podczas przerw, aby przez 45 minut po tym nie wracali do biura.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Rzecznik spółki podkreślił, że nowe zasady bazują na wzajemnym zaufaniu i nie przewidziano kar za ich łamanie. Nomura nie zamierza sprawdzać, czy pracując zdalnie jej pracownicy palą czy nie. Celem wprowadzonych zmian jest stworzenie korzystnego środowiska pracy i promocja zdrowia.

Nomura chce zmniejszyć odsetek palących wśród pracowników do 12 proc. w 2025 roku. W marcu 2020 roku wynosił on 20 proc. Spółka od 2017 roku zapewnia pracownikom chcącym rzucić palenie wsparcie finansowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane