Nord Express czeka na dużego inwestora

MAG
23-10-2007, 00:00

Przewoźnik wybuduje bazę logistyczną i zacznie produkować części tam, gdzie Scania chce mieć fabrykę autobusów. Podobno przypadkowo.

Przewoźnik wybuduje bazę logistyczną i zacznie produkować części tam, gdzie Scania chce mieć fabrykę autobusów. Podobno przypadkowo.

19 września Nord Express otrzymał zezwolenie na wejście do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na 1,3 ha w Redzikowie firma zbuduje bazę logistyczno-serwisową. W pierwszym etapie powstanie hala o powierzchni 1 tys. mkw., w drugim — drugie tyle. Nord Express, który dziś zatrudnia 40 osób, za dwa lata będzie mieć 80-90 pracowników. Nowa baza ma ruszyć 1 stycznia 2009 r. Obecna baza w Słupsku zniknie.

— Spodziewamy się, że w Redzikowie wreszcie pojawi się duży inwestor. Jesteśmy zainteresowani dowozem pracowników do jego zakładu i do innych fabryk w strefie, np. Plastboksu, naszego sąsiada — mówi Piotr Rachwalski, prezes Nord Expressu.

Firma nie powinna mieć problemu z klientami. Wczorajszy „PB” informował, że budowę fabryki autobusów planuje w Redzikowie Scania, która może tu zatrudnić 1400 osób. Wspominaliśmy, że Scania i Nord Express są powiązane.

— Nigdy nie byliśmy i nie jesteśmy powiązani kapitałowo z koncernem, nie świadczymy dla Scanii jakichkolwiek usług ani podwykonawstwa. Co więcej, jako firma transportowa nie dysponujemy ani jednym pojazdem tej marki — zastrzega Piotr Rachwalski.

Przyznaje jednak, że Sylwester Wojewódzki, zastępca dyrektora zarządzającego Scania Productions Słupsk, jest jednym ze współwłaścicieli Nord Expressu (choć został nim, zanim zaczął pracę w Scanii).

Nord Express chce też zacząć w Redzikowie zupełnie nową działalność: produkcję podzespołów motoryzacyjnych.

— Obserwujemy rynek części zamiennych i są tu pewne nisze, które możemy wykorzystać jako podwykonawca — tłumaczy Piotr Rachwalski.

2,5

mln zł Tyle zainwestuje Nord Express w Redzikowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Nord Express czeka na dużego inwestora