Norddeutsche Affinerie: zysk spadł pomimo 90 proc. zwiększeniu sprzedaży

(Marek Druś)
opublikowano: 19-12-2006, 11:38

Norddeutsche Affinerie, największy w Europie przetwórca rudy miedzi poinformował, że w roku zakończonym 30 września jego zysk spadł o 1,6 proc. do 60 mln EUR. Pogorszenie wyniku to skutek znacznego wzrostu cen energii. Nie zdołał go skompensować aż 90 proc. sprzedaży, która wyniosła 5,75 mld EUR, zawdzięczany wysokim notowaniom miedzi na światowych rynkach.

Norddeutsche Affinerie, największy w Europie przetwórca rudy miedzi poinformował, że w roku zakończonym 30 września jego zysk spadł o 1,6 proc. do 60 mln EUR. Pogorszenie wyniku to skutek znacznego wzrostu cen energii. Nie zdołał go skompensować aż 90 proc. sprzedaży, która wyniosła 5,75 mld EUR, zawdzięczany wysokim notowaniom miedzi na światowych rynkach. W listopadzie niemiecka spółka informowała o możliwości zamknięcia niektórych zakładów z powodu wysokich kosztów energii. W jej planach pojawiła się także budowa własnej elektrowni, co miałoby zapobiec w przyszłości negatywnym skutkom wzrostu cen energii.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane