Nordea zakazała pracownikom udziału w handlu kryptowalutami

opublikowano: 22-01-2018, 15:04
aktualizacja: 22-01-2018, 15:08

Nordea Bank rozesłała w poniedziałek wśród pracowników notatkę, w której zakazuje im udziału w handlu bitcoinem i innymi kryptowalutami.

Zakaz będzie obowiązywał od 28 lutego. Tłumaczony jest tym, że rynek kryptowalut nie jest poddany żadnym regulacjom. Największy skandynawski bank, zatrudniający 31,5 tys. ludzi, pozwala pracownikom na zatrzymanie już posiadanych kryptowalut. Dopuszcza także wyjątki od wprowadzonego zakazu.

W grudniu prezes Nordei, Casper von Koskull, wypowiadał się sceptycznie o przyszłości kryptowalut. Nazwał bitcoina absurdalną konstrukcją zaprzeczającą logice. Podkreślał także, że są liczne dowody na wykorzystanie bitcoina przez przestępców.

- Biorąc pod uwagę te ryzyka, a także w zgodzie z naszą rolą w branży bankowej polegającą na utrzymywaniu wysokich standardów postępowania, Nordea ne wspiera pracowników inwestujących w kryptowaluty – głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Nordea zakazała pracownikom udziału w handlu kryptowalutami