Nordea zatrudni 250 osób

MAG
opublikowano: 04-11-2010, 00:00

Kolejna firma udowadnia, że Łódź staje się ziemią obiecaną dla centrów usług.

Kolejna firma udowadnia, że Łódź staje się ziemią obiecaną dla centrów usług.

Dziś Nordea Bank oficjalnie otwiera centrum operacyjne w Łodzi. Zlokalizowany w biurowcu Cross Point w dawnych zakładach Próchnika ośrodek rozliczeniowo-księgowy ma obsłużyć wszystkie oddziały Nordei na świecie. Firma chce tu zatrudnić co najmniej 250 osób — tyle obiecała, ubiegając się o rządowy grant na inwestycję wartą w sumie 7,9 mln zł. Bank może otrzymać 1,38 mln zł wsparcia. Rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

— Bardzo mnie cieszy ten projekt firmy Nordea. Obecnie zatrudnia ona w Łodzi 200 pracowników, a w nowym centrum znajdzie zatrudnienie kolejne 250 osób, biegle posługujących się językiem angielskim — mówi Tomasz Sadzyński pełniący funkcję prezydenta miasta.

Nordea ma 180 racowników w centrum decyzji kredytowych na Polskę oraz 20 osób, które pracują na potrzeby szwedzkich placówek.

— Ta inwestycja potwierdza fakt odradzania się Łodzi jako miasta przyjaznego dla rozwoju nowoczesnych branż i doskonale wpisuje się w uruchomiony we wrześniu tego roku program "Łódź — centrum możliwości" — dodaje Tomasz Sadzyński.

Celem programu jest zachęcenie do lokowania i rozwoju firm z sektora SSC/BPO (Shared Services Centers świadczących usługi wewnątrz koncernów i Business Process Outsourcing pracujących dla klientów zewnętrznych) oraz ITO (Information Technology Outsourcing).

— Łódź jest w pierwszej lidze miast, w których lokuje się centra SSC/BPO. Inwestorzy nadal traktują Polskę jako bazę, z której można pracować dla firm w Europie i na całym świecie — komentuje Jacek Levernes, prezes Zrzeszenia Liderów Usług Biznesowych (ABSL).

W Łodzi obecne są m.in. SWS BPO (370 osób), Fujitsu Services (450 osób), Infosys (1 tys. osób). W Polsce mamy już, według szacunków ABSL, ponad 130 zagranicznych centrów usług. Ponad 70 z nich świadczy usługi z zakresu finansów i księgowości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane