Nordic Capital i Insight Partners kupią Inovalon za 7,3 mld USD

PM
opublikowano: 19-08-2021, 15:18

W czwartek producent oprogramowania dla służby zdrowia Inovalon Holdings poinformował, że zgodził się na przejęcie przez Nordic Capital i Insight Partners w transakcji wycenianej na około 7,3 mld USD.

3D Animation Production Company/Pixabay

Posiadacze akcji Inovalon otrzymają 41 USD w gotówce za każdą akcję klasy A lub klasy B, co stanowi 10 proc. premię w stosunku do ostatniej ceny zamknięcia akcji.

Transakcja ma miejsce w momencie, gdy europejska grupa buyoutowa Nordic Capital zwiększa swoje inwestycje w amerykański sektor opieki zdrowotnej. W styczniu Nordic Capital zaoferował kupno Advanz Pharma, wyceniając producenta leków na 846 mln USD.

Amerykańska firma Insight Partners, znana z inwestowania w prywatne spółki technologiczne, w ostatnim czasie również stała się aktywna w wykupach. W zeszłym roku w ramach wielomiliardowych transakcji kupiła szwajcarską firmę Veeam Software oraz zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym Armis.

J.P. Morgan Securities jest wiodącym doradcą finansowym Inovalon, podczas gdy Goldman Sachs współpracuje z Nordic Capital i Insight Partners.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane