Norsk Hydro zamknie dwa zakłady w Niemczech

(Marek Druś)
opublikowano: 04-11-2005, 13:52

Próby uratowania dwóch zakładów produkcji aluminium Norsk Hydro w Niemczech zakończyły się niepowodzeniem, poinformował burmistrz Hamburga Ole von Beust.

Próby uratowania dwóch zakładów produkcji aluminium Norsk Hydro w Niemczech zakończyły się niepowodzeniem, poinformował burmistrz Hamburga Ole von Beust.

W czerwcu norweski Norsk Hydro ogłosił zamiar zamknięcia dwóch zakładów w Niemczech w związku z wysokimi cenami energii, które powodują ich niekonkurencyjność. Odchodzący kanclerz Gerhard Schroeder skłonił jednak Norwegów do spotkania z przedstawicielami władz regionów najbardziej dotkniętych ewentualnym zamknięciem zakładów: Hamburga oraz landów Dolnej Saksonii i Północnej Nadrenii-Westfalii. Zakończyło się ono jednak fiaskiem. Prezes Norsk Hydro Eivind Reiten powiedział, że dalsze utrzymanie produkcji w zakładach, zatrudniających łącznie ok. 900 osób, nie jest możliwe. Nie zgodził się także na ich ewentualną sprzedaż innej firmie.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane