Nortel spowodował przecenę w Ameryce

Paweł Kubisiak
opublikowano: 13-02-2002, 00:00

Otwarcie wtorkowej sesji w USA powstrzymało dwudniową falę wzrostów na amerykańskich giełdach. Indeks Dow Jones rozpoczął sesję tracąc 0,16 proc., Nasdaq spadł o 0,99 proc., a Standard & Poor’s o 0,6 proc. Nastroje inwestorów schłodził producent urządzeń telekomunikacyjnych, Nortel Net-works, który zapowiedział nawet 10-proc. spadek sprzedaży w I kwartale.

Po informacji Nortela w dół poszły akcje Lucent Technologies, Ciena, Qualcomm i pozostałych producentów sprzętu telekomunikacyjnego i sieciowego.

Spadki nie były znaczące, jednak przecenie poddał się nie tylko sektor technologiczny, ale i spółki reprezentujące starą ekonomię. Nadal emocje budzi „Enronitis”, gdyż kolejne spółki muszą zapewniać o solidności swoich sprawozdań finansowych.

Wątpliwości już rozwiał Qualcomm, który wyjaśniał, że sposób księgowań w spółce jest przejrzysty. Teraz wyjaśnienia musi składać Cisco Systems.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nortel spowodował przecenę w Ameryce