Norwegian Air: Boeingi uziemione przynajmniej do końca sierpnia

opublikowano: 14-06-2019, 14:50

Norweski przewoźnik lotniczy, linie Norwegian Air oczekują, że samoloty Boeing 737 Max pozostaną uziemione przynajmniej do końca sierpnia, co oznacza wykluczenie ich z użytkowania w ważnym okresie wakacyjnym, donosi Reuters.

Prezes Bjoern Kjos stwierdził, że co prawda amerykański producent pytany o termin, nadal mówi o czerwcu lub lipcu, jednak „…jesteśmy już w połowie czerwca a nie widać żadnych praktycznie sygnałów, które uzasadniałyby optymizm Boeinga”.

Norwegian Air Shuttle
Zobacz więcej

Norwegian Air Shuttle Bloomberg

Musimy liczyć się więc z tym, że uziemienie potrwa przynajmniej do końca sierpnia, co nie jest dobrą informacją zważywszy na zbliżający się termin wakacji – powiedział Kjos.

Norwegian Air, które obsługiwały 18 samolotów Boeing 737 Max, szacuje, że uziemienie podniesie  koszty przewoźnika nawet o 500 mln koron norweskich (58 mld USD). Z powodów problemów z nową maszyną, tani, długodystansowy operator opóźnił zbycie starszych modeli Boeinga 737 lub przedłużył umowy leasingowe.

Po dwóch katastrofach lotniczych z udziałem maszyn 737 Max na całym świecie uziemionych zostało ponad 300 tych samolotów. Wielu przewoźników oczekuje, że przerwa w ich użytkowaniu potrwa do końca 2019 r. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy