Norwegian Air ostrzega, że wkrótce skończą mu się pieniądze

opublikowano: 10-11-2020, 08:18

Tania norweska linia lotnicza alarmuje, że jeśli nie otrzyma wsparcia finansowego pieniądze skończą się jej w pierwszym kwartale przyszłego roku, informuje Reuters.

Norwegian Air opublikował we wtorek raport kwartalny. Linia lotnicza miała na koniec września 3,4 mld NOK (376 mln USD) gotówki i jej ekwiwalentu. Oznacza to, że przez trzeci kwartał zmniejszyła jej zasoby o prawie 1,6 mld NOK.

- Norwegian jest zależny od dodatkowego kapitału pracującego aby móc kontynuować działalność w pierwszym kwartale 2021 roku i dalej – głosi raport przewoźnika.

Reuters przypomina, że w poniedziałek rząd Norwegii odrzucił prośbę przewoźnika o dodatkowe wsparcie. Stwierdził, że jest to zbyt ryzykowne. Niedługo potem Norwegian ogłosił urlopowanie 1,6 tys. pracowników i utrzymanie w pracy tylko 600 osób. Przed pandemią zatrudniał ok. 10 tys. ludzi. Przewoźnik korzysta obecnie tylko z 6 z posiadanych 140 samolotów. W poprzednim miesiącu korzystał z 21.

Norwegian będzie się ratował refinansowaniem długu, sprzedażą samolotów i innych aktywów, a także konwersją długu na akcje lub zdobyciem nowego kapitału od dotychczasowych akcjonariuszy.

Przewoźnik miał w minionym kwartale 2,8 mld NOK straty z działalności. Rok wcześniej miał 3,0 mld NOK zysku. Na koniec kwartału zobowiązania spółki sięgały 66,8 mld NOK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane