Norwegowie nie godzą się na homeopatyczne leczenie zwierząt

opublikowano: 24-04-2015, 14:08

Norwescy weterynarze są wściekli na „naukowo niedorzeczną” unijną dyrektywę, która nakazuje korzystanie z leków homeopatycznych jako pierwszego rozwiązania w leczeniu ryb z hodowli organicznych.

- Uważamy, że to całkowicie nieakceptowalne z naukowego punktu widzenia, bo nie ma naukowych podstaw do korzystania z homeopatii – powiedział Ellef Blakstad, dyrektor naukowy Stowarzyszenia Norweskich Weterynarzy. - Jeśli zaczniesz korzystać z homeopatii przedłużasz czas, kiedy zwierzęta nie otrzymują adekwatnego leczenia i jest to zagrożenie dla ich życia – dodał. 
 
Norwegia w tym roku rozpoczęła proces wprowadzania do swojego systemu prawnego regulacji unijnych z 2009 roku dotyczących organicznych akwakultur.
 
Dyrektywa wzywa hodowców do użycia „substancji roślinnych, zwierzęcych i mineralnych w rozcieńczeniu homeopatycznym” jako pierwszego sposobu leczenia hodowanych na farmach ryb i małży.

Stowarzyszenia Norweskich Weterynarzy wezwało rząd Norwegii do całkowitego usunięcia odniesień do homeopatii z krajowego prawa i rozpoczęcia rozmów z Unią Europejską na temat zapewnienia, że w przyszłości będą rekomendowane jedynie sposoby leczenia „udokumentowane naukowo”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.no

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu