Norweski tani przewoźnik będzie latał z Gdańska

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-10-2005, 16:08

Tanie linie lotnicze Norwegian Air Shuttle rozpoczną 12 listopada loty z gdańskiego lotniska im. L. Wałęsy do Oslo - poinformował port lotniczy w komunikacie przesłanym PAP w środę. Samoloty norweskiego przewoźnika będą latały dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty.

Tanie linie lotnicze Norwegian Air Shuttle rozpoczną 12 listopada loty z gdańskiego lotniska im. L. Wałęsy do Oslo - poinformował port lotniczy w komunikacie przesłanym PAP w środę. Samoloty norweskiego przewoźnika będą latały dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty.

    Jak informuje przewoźnik na swoich stronach internetowych, linie te latają już do Oslo z Warszawy i Krakowa. Z informacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) wynika, że w pierwszym półroczu przewiozły do i z Polski 14,4 tys. pasażerów.

    W Polsce szybko rośnie udział przewoźników uważanych za niskokosztowych. Jak wynika z informacji ULC, w roku 2004 ich udział w przewozach pasażerskich wyniósł 11,9 proc., a w pierwszej połowie roku 2005 było to już 26,7 proc.

    W pierwszej dziesiątce linii lotniczych obsługujących podróżnych latających do i z Polski oraz w kraju jest czterech przewoźników niskokosztowych.

    Jak wylicza ULC, z danych pochodzących z portów lotniczych wynika, że w pierwszych sześciu miesiącach br. przewoźnicy niskokosztowi przewieźli ponad 1 mln 240 tys. pasażerów.

    W zestawieniu obejmującym przewoźników niskokosztowych i "tradycyjnych" prym wiedzie LOT - 46,97 proc. pasażerów skorzystało z usług tych linii. Na drugim miejscu jest niskokosztowy Wizz Air: 11,22 proc., trzecia jest Lufthansa: 6,29 proc.

    Dalsze miejsca zajmują kolejno trzej tani przewoźnicy: SkyEurope (4,9 proc.), EasyJet (4,54 proc.), Centralwings (2,99 proc.). Tanie linie Germanwings są na miejscu 11 (1,89 proc.), a Ryanair na miejscu 16 (0,7 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane