Norweskie supermarkety zmniejszą zużycie plastiku o 400 ton

opublikowano: 20-04-2018, 12:07
aktualizacja: 20-04-2018, 12:08

Norweskie supermarkety zobowiązały się zastosować przyjazne środowisku opakowania, co ma przełożyć się tylko w tym roku na zmniejszenie ilości plastiku w sekcjach owocowo-warzywnych o 400 ton. Informuje thelocal.no.

- Coś się zmieniło w ludziach po tragicznej historii w pobliżu Bergen (przyp. red. w żołądku wyrzuconego na brzeg wieloryba znaleziono 30 plastikowych torebek).  Widzimy to po reakcjach naszych klientów. Wszyscy teraz przejmują się plastikiem i to nie tylko ci, którzy zawsze troszczyli się o środowisko  – oświadczyła sieć supermarketów Kiwi.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Kiwi, która ma 650 sklepów w Norwegii oraz obroty  w wysokości 35 mld koron, poinformowała, że zmniejszy zużycie plastiku z 1000 ton w sekcjach owocowo-warzywnych w zeszłym roku  o 200 ton do końca 2020 r.

Ponadto, do końca roku Kiwi chce przejść całkowicie na plastik zdatny do recyclingu.
Bama, największy dystrybutor owoców i warzy w Norwegii, również poinformował, że przygotowuje się do zmiany podejścia w wykorzystaniu plastiku.

- Tego lata, dostarczymy naszym klientom 20 milionów papierowych tacek z norweskimi jagodami. Oznacza to o 250-300 ton mniej plastiku – powiedziała Pia Gulbrandsen, dyrektor ds. komunikacji Bama. 

Rezygnując tylko z pakowania awokado w plastik ilość plastiku zużywana przez klientów dystrybutora (do których należą Kiwi, Meny, Spar, Joker, i Rema 1000) zmniejszy się o 120 ton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu