Notowania dolara do euro mogą pójść w górę

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 12-03-2007, 00:00

W najbliższych dniach ukaże się wiele istotnych dla rynku walutowego danych makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Będą to m.in. inflacja, sprzedaż detaliczna, dynamika produkcji przemysłowej, czy też wskaźniki aktywności gospodarczej w rejonie Nowego Jorku i Filadelfii.

Nie sposób przewidzieć, jak te publikacje wpłyną na notowania głównych par walutowych. Opierając się jednak na analizie technicznej, można wskazać na większe prawdopodobieństwo umocnienia dolara w tym tygodniu. Na taki scenariusz wskazują sygnały kupna na wykresach USD/CHF i USD/JPY (powstały w ubiegłym tygodniu), czy też aktualny od dwóch tygodni sygnał sprzedaży na GBP/USD. Prawdopodobieństwo spadków kursu EUR/USD, których celem będzie poziom 1,29, wzrośnie wraz z przełamaniem ważnego wsparcia technicznego w okolicy 1,3080. Jeśli wsparcie padnie to na wykresie 60-min eurodolara powstanie formacja głowy z ramionami, zapowiadająca spadki.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Notowania dolara do euro mogą pójść w górę