Notowania na GPW przebiegają w spokojnej atmosferze

opublikowano: 10-12-2004, 15:09

Sesja kończąca tydzień nie przynosi emocji inwestorom. Notowania przebiegają niezwykle spokojnie, indeksy notują niewielką zmienność a obroty są niskie. Słowem: nuda.

Zgodnie z oczekiwaniami, czwartkowe zamknięcie powyżej górnego ograniczenia luki hossy 1861-63,4 pkt na WIG20 z 2 grudnia i obrona linii trendu wzrostowego następnego dnia owocuje niewielkim wzrostem.

Jednak tak jak wczoraj inwestorzy niechętnie sprzedawali akcje, tak dziś nie kwapią się do ich kupna. Na półtorej godziny przed końcem wartość handlu spółkami z WIG20 nie przekroczyła nawet 200 mln zł.

Stabilnie zachowują się największe spółki GPW. Ponad 50-mln obroty notują BPH i PKO BP. Akcje pierwszego z banków notują znikomy spadek po wcześniejszych dość dobrych sesjach. Natomiast akcje drugiego banku zyskują około 1 proc. Dobrze też prezentują się Pekao SA, a najwięcej zyskują walory KGHM odrabiając straty z poprzednich dni.

Wysoki wzrost z porannej części sesji utrzymuje Elektrum. Inwestorzy chętnie kupują walory konglomeratu po decyzji Sądu Arbitrażowego w Wiedniu, który uznał, że spółka nie naruszyła umowy przenosząc udziały w Polskiej Telefonii Cyfrowej do Elektrimu Telekomunikacja.

Udanie debiutował Ivax. Akcje amerykańskiego koncernu farmaceutycznego weszły do notowań z 2,43-proc. przebitką w stosunku do ceny emisyjnej. W miarę upływu czasu kurs dynamicznie zyskuje. Pierwsza godzina handlu przyniosła 30-proc. wzrost, choć przy małym obrocie. Potem inwestorzy nieco osłabili tempo zwyżki, kurs zyskuje około 20 proc. Obroty jednak są bardzo małe.

Bardzo dobry dzień maja posiadacze akcji Getinu, który zyskuje przeszło 4 proc. przy 9-mln obrocie. Drożeją też walory Sanwilu przed planowanym splitem papierów, emisją akcji w ramach kapitału docelowego i zapowiadanym przejęciem firmy z branży oraz ekspansja na rynki wschodnie. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Notowania na GPW przebiegają w spokojnej atmosferze