Notowania złota na drodze do czwartego tygodniowego wzrostu z rzędu

opublikowano: 24-03-2023, 17:41
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania złota są na dobrej drodze do zakończenia w piątek niestabilnego tygodnia na wyższych poziomach. Wynika to z tego, że obawy o rozszerzenie kryzysu na banki wzmocniły zarówno popyt na „bezpieczną przystań”, jak i zakłady na przerwę w podwyższaniu stóp procentowych przez Rezerwę Federalną – podaje agencja Reuters.

Stefan Wermuth

Ceny złota w piątek na rynku spot są o 0,1 proc. wyższe i wynoszą 1 996,05 USD za uncję, utrzymując się w stosunkowo wąskim przedziale 20 USD. Kontrakty futures na złoto w Stanach Zjednoczonych również nie wykazują większych zmian, będąc na poziomie 1 995,90 USD.

Wszystko wskazuje na to, że notowania metalu szlachetnego odnotują czwarty z rzędu tygodniowy wzrost o około 0,3 proc., po wzniesieniu się w poniedziałek do najwyższego poziomu od roku, powyżej 2 tys. USD.

Akcje sektora bankowego ponownie spadły w piątek, a europejscy giganci Deutsche Bank i UBS borykają się z obawami, że organy regulacyjne i banki centralne nie zdołały jeszcze opanować najgorszego wstrząsu w tym sektorze od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku.

Notowania srebra podskoczyły natomiast o 1,1 proc., docierając do poziomu 23,37 USD i są na dobrej drodze do drugiego z rzędu tygodniowego wzrostu. Cena platyny schodzi z kolei w dół o 1,4 proc., dochodząc do pułapu 970,24 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane