Notowania złotego mogą jeszcze rosnąć

Marek Wołos
opublikowano: 20-02-2008, 00:00

Dobre dane o produkcji przemysłowej w połączeniu z wysokim wskaźnikiem PPI i rosnącym kursem eurodolara wzmacniały notowania złotego. Kurs EUR/PLN znów notował delikatne spadki, zniżkując do 3,57. Kurs dolara znalazł dno przy 2,42 zł.

Pogłoski o podwyżce stóp procentowych w Chinach wzmacniały kurs EUR/JP, przyczyniając się tym samym do wzrostów EUR/USD. Rynek uważa, że chińskie władze monetarne, chcąc zapobiec gwałtownemu wzrostowi cen, będą znów zmuszone zacieśniać politykę pieniężną. Na fali tych spekulacji rósł kurs chińskiego juana, a odwrotnie z nim skorelowany dolar tracił na wartości. Dzienne maksimum notowań EUR/USD wyznaczone zostało przy 1,4750. Wydaje się, że to nie koniec wzrostów euro. Jastrzębie komentarze członków RPP i wczorajsze dane makro powinny wzmacniać złotego. Cel to 3,5550 zł za euro.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu