Novartis tuż przed oporem

Tomasz Jerzyk
opublikowano: 24-05-2004, 00:00

W ujęciu długoterminowym kurs spółki znajduje się w fazie szerokiej konsolidacji, która trwa od 1996 r. Porusza się w ograniczonym zakresie 47-70 CHF. Mam wrażenie, że jest to formacja odwrócenia trendu, z której w dłuższej perspektywie nastąpi wybicie w dół. Od 2001 r. kurs znajduje się w średnioterminowym trendzie spadkowym — kolejne wzrosty kończą się na coraz niższych poziomach. Tym niemniej od marca 2003 r. mamy do czynienia z krótkoterminowym trendem wzrostowym.

Od ostatniego minimum na 46,70 CHF kurs dotarł do 59 CHF. Kluczowy opór wyznacza linia łącząca maksima od 2001 r., która obecnie znajduje się na poziomie 61 CHF. Pokonanie go powinno zapowiadać kontynuację zwyżki do 63,40 CHF, a wtedy kolejny opór będzie na poziom 67 CHF. W krótkim terminie oczekiwałbym testu oporów w przedziale 61-63 CHF, aczkolwiek powinny one powstrzymać kupujących. Najbliższe wsparcie krótkoterminowe dla spółki znajduje się na 56,50 CHF i na tym poziomie pojawia się popyt. Spadek poniżej będzie sugerował test wsparcia wynikającego z linii trendu wzrostowego, która znajduje się na 53 CHF. O pogorszeniu wskazań średnioterminowych oraz o możliwości powrotu do trendu spadkowego będzie można mówić w razie przebicia poziomu 50,10 CHF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jerzyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu