Novaturas planuje IPO w Warszawie i Wilnie

  • DI
opublikowano: 14-02-2018, 08:23
aktualizacja: 14-02-2018, 08:25

Największy operator turystyczny w krajach bałtyckich chce przeprowadzić ofertę publiczną i wprowadzić akcje na GPW w Warszawie i Nasdaq w Wilnie.

Novaturas ogłosił, że oferta zostanie przeprowadzona w Polsce, na Litwie i w Estonii. Akcje zostaną również zaoferowane wybranym zagranicznym inwestorom instytucjonalnym poza terytorium Stanów Zjednoczonych w oparciu o odpowiednie regulacje.

Oferta obejmie do 50 proc. istniejących akcji spółki sprzedawanych przez niektórych z jej obecnych akcjonariuszy, w tym przez większościowego akcjonariusza – Central European Tour Operator S.a.r.l. (CETO, podmiot należący do funduszu Polish Enterprise Fund VI, zarządzanego przez Enterprise Investors). Novaturas nie planuje podwyższenia kapitału zakładowego i pozyskania dodatkowych środków w ramach oferty.

W przypadku dużego popytu na akcje Spółki, CETO może zaoferować dodatkowo pakiet do 16 proc. istniejących akcji. 

Termin przeprowadzenia oferty jest uzależniony m.in. od warunków rynkowych oraz uzyskania wszystkich niezbędnych zgód organów nadzoru, jak również podjęcia stosownych decyzji korporacyjnych.

W 2017 r. przychody Grupy Novaturas wzrosły o blisko 40 proc. do ponad 141 mln EUR. EBITDA sięgnęła 10,6 mln EUR, a zysk netto niemal 8,2 mln EUR, co w obu przypadkach oznacza prawie dwukrotny wzrost w porównaniu z 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane