Novita poprawi się w drugim półroczu

MB
02-07-2007, 00:00

Lada dzień producent włóknin ogłosi prognozę finansową na 2007 r. Spółka chce zwiększyć zysk ze sprzedaży.

Lada dzień producent włóknin ogłosi prognozę finansową na 2007 r. Spółka chce zwiększyć zysk ze sprzedaży.

Nowy zarząd Novity nie zraża się większą o 2,7 mln zł (4,18 mln zł) stratą za cztery miesiące tego roku. By poprawić sytuację finansową w drugim półroczu, firma chce m.in. zwiększyć produkcję. Liczy też, że wzrośnie zysk netto ze sprzedaży. Zdaniem Henryka Kaczmarka, od 27 kwietnia prezesa Novity, od lipca ma być to kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. Przychody będą jednak niższe od 90 mln zł. Taką prognozę opublikował w styczniu poprzedni zarząd. Konkretnych liczb prezes nie chce jeszcze podać. Wkrótce zarząd ogłosi komunikat w tej sprawie.

Korekta wyników finansowych z 2007 r. spowodowana jest utworzeniem rezerw.

— Przegląd dokonany przez audytora wykazał konieczność rezerw m.in. na materiały, surowce i części zamienne — mówi Henryk Kaczmarek.

W 2006 r. przychody netto ze sprzedaży wyniosły 17,1 mln zł, a zysk netto — 928 tys. zł. Ten rok rozpoczął się na sporym minusie.

— To wynik m.in. wzrostu cen wiskozy i silnego złotego. Trzeba pamiętać, że 65 proc. produktów firmy jest eksportowanych do USA i Europy Zachodniej. Nie przewidział tego poprzedni zarząd, dlatego jego prognoza na ten rok okazała się nierzetelna — twierdzi prezes Kaczmarek.

Spółka jest kontrolowana przez Krzysztofa Moskę. W piątek jej akcje staniały o 1,10 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Novita poprawi się w drugim półroczu