Novita walczy z przeciwnościami

ZK
opublikowano: 17-09-2008, 00:00

Warunki ekonomiczne nie sprzyjają, ale plan jest pod kontrolą. A jeśli chodzi o zysk, to nawet premia.

Warunki ekonomiczne nie sprzyjają, ale plan jest pod kontrolą. A jeśli chodzi o zysk, to nawet premia.

Prawie 7,5 mln zł przychodów i 586 tys. zł zysku netto. To sierpniowe osiągnięcia producenta włóknin technicznych. Po 8 miesiącach Novita notuje już więc 55 mln zl sprzedaży.

"To o 1,5 proc. lepszy rezultat od uzyskanego w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wzrost został osiągnięty mimo drastycznego spadku wartości euro i dolara" — podkreśla zarząd Novity.

Trzeba jednak pamiętać, że w poprzednich latach spółka sporo zainwestowała w nowe technologie i unowocześnienie parku maszynowego.

Tegoroczny zysk netto Novity jest już blisko 4 mln zł. Plan zarządu na ten okres został przekroczony o 4 proc. Nieco więcej spodziewano się jednak po przychodach — powinny być o 7 proc. wyższe. Niestety, niekorzystne relacje kursowe obniżyły sprzedaż Novity o 4,6 mln zł. Do końca września zarząd ma podać zaktualizowaną prognozę roczną, obecna zakłada 91,9 mln zł przychodów i 6,6 mln zł zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy