Novitus czuje się gorzej

ZK
opublikowano: 13-02-2007, 00:00

Ostatni kwartał 2006 r. przyniósł pogorszenie zysków. To rezultat operacji finansowych.

Ostatni kwartał 2006 r. przyniósł pogorszenie zysków. To rezultat operacji finansowych.

Tylko 1,628 mln zł zysku wykazał w czwartym kwartale nowosądecki Novitus, producent urządzeń i rozwiązań fiskalnych. To o ponad 13 proc. gorszy wynik od uzyskanego przed rokiem.

— Zaważyło na tym saldo operacji finansowych — tłumaczy zarząd firmy.

Chodzi głównie o zwrot opłat celnych z odsetkami — w sumie 750 tys. zł. Gdyby nie to, wzrost zysku wyniósłby 20 proc. — argumentuje Novitus.

Zarząd jest więc zadowolony z wyników, tym bardziej że w skali całego roku sprzedaż wzrosła o 3 proc. — do 59,3 mln zł, a zysk o 7 proc. — do 7,44 mln zł.

W 2007 r. Novitus chce się skupić na budowie grupy kapitałowej. W trakcie realizacji jest już przejęcie blisko 30- -procentowego pakietu Computer Service Support, specjalisty od outsourcingu usług informatycznych. Na pierwsze półrocze zapowiadane są kolejne akwizycje. Chodzi o spółki z segmentu IT, które uzupełnią ofertę. Na te transakcje przygotowywana jest już zresztą emisja od 526 tys. do 1 mln nowych akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane