Novitus kupi ok. 30 proc. akcji CSS

opublikowano: 11-01-2007, 20:16

Novitus podtrzymuje zapowiedź nabycia około 30% akcji spółki CSS do końca drugiego kwartału, a potem akcje te wymieni na akcje Compu.

Novitus podtrzymuje zapowiedź nabycia około 30% akcji spółki Computer Service Support (CSS) do końca drugiego kwartału, a potem akcje te wymieni na akcje Compu, który się ma połączyć z CSS. Prawdopodobnie jednak w kolejnym etapie Novitus sprzeda akcje Compu, czyli spółki matki.

W środę Comp poinformował, że podpisał z CSS list intencyjny w sprawie połączenia spółek. Według wstępnego harmonogramu powinno ono nastąpić do końca września 2007 roku.

Wcześniej Novitus, w którym Comp ma ponad 56 proc. akcji, zapowiedział, że za 30,7 mln zł nabędzie do końca drugiego kwartału około 30 proc. kapitału akcyjnego w spółce CSS.

"List intencyjny podpisany pomiędzy Compem a Novitusem nie zmienia operacji zakupu akcji CSS przez Novitusa, nadal więc będziemy dążyć do tego, aby objąć 30 proc. akcji CSS" - powiedział w czwartek PAP rzecznik Novitusa Piotr Marzec.

W grudniu Novitus kupił 372 tys. akcji CSS, które stanowią 9,99 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu. Zakup akcji został sfinansowany z kredytu inwestycyjnego.

Według zapowiedzi spółki, w przypadku uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na koncentrację, Novitus nabędzie łącznie 1 mln 116 tys. akcji CSS, czyli 29,98 proc. akcji i głosów na WZA. Natomiast w przypadku braku zgody UOKiK na koncentrację, Novitus kupi w sumie 24,99 proc. akcji CSS.

Akcjonariusze CSS w związku z połączeniem spółki z Compem mają otrzymać w zamian akcje spółki przejmującej. Comp poinformował, że stosunek wymiany akcji wstępnie ustalono na 0,3708 akcji połączeniowych za 1 akcję CSS. Novitus otrzyma więc w zamian za akcje CSS, akcje Compu.

"Aby nie dochodziło do powiązań krzyżowych, pakiet akcji Compu, jaki będziemy posiadać po wymianie akcji CSS, prawdopodobnie zostanie przez nas wystawiony na sprzedaż" - powiedział Marzec.

DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane