Novo Nordisk widzi wielki potencjał sprzedaży insuliny w Rosji

MD
opublikowano: 30-01-2009, 11:46

Duński koncern farmaceutyczny Novo Nordisk widzi wielki potencjał wzrostu w segmencie insuliny rosyjskiego rynku.

Władze duńskiej spółki twierdzą, że potencjał wzrostu rosyjskiego rynku jest porównywalny do chińskiego w minionych latach.

- Oczekujemy, że dynamika rosyjskiego rynku będzie przez najbliższe lata przekraczała 20 proc. rocznie – powiedział Reutersowi prezes Lars Sorensen.

Zwrócił uwagę, że rosyjskie władze w minionych latach zwiększyły zakres i dostępność świadczeń medycznych. Skutkiem było wykrycie większej ilości przypadków cukrzycy typu 2. Duńska spółka uważa także, że wiele milionów przypadków tego rodzaju choroby nie została jeszcze zdiagnozowana w Rosji.

- To oznaczało w przypadku Chin około 30 proc. wzrost sprzedaży i podobnie powinno być w Rosji – powiedział Sorensen.

Rosyjska Federacja Cukrzycy szacuje, że do 2025 roku liczba obywateli Rosji z wykrytą cukrzycą przekroczy 10 mln. W 2007 roku było ich 7,8 mln. Federacja szacuje, że ok. 5 mln osób w Rosji ma niewykrytą cukrzycę.

Novo Nordisk jest jednym z największych na świecie producentów insuliny. Spółka spodziewa się 38 proc. wzrostu zysku operacyjnego w 2008 roku.

MD, yahoo.co.uk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane