Nowa emisja pomogła Żywcowi

Dariusz Karolak
21-11-2001, 00:00

Skutecznie uplasowana emisja akcji pomaga notowaniom Żywca. To logiczne, bo spółka obniży koszty finansowe. Kurs dotarł do górnej linii 8-miesięcznego kanału rosnącego na wykresie wolumenowym. Należy zwrócić uwagę, że zamknięcie było najwyższe od lutego b.r. co oznacza, że naruszona została linia szyi 9-miesięcznej formacji podwójnego dna z zasięgiem 240 zł. Problemem tego rynku jest niska płynność, ale jak pokazuje przykład gwiazd ostatnich dni, nic nie działa na wyobraźnię tak jak perspektywa silnej zwyżki. Okazuje się, że na zapomniane akcje znajduje się dużo chętnych. Analiza wskaźnikowa potwierdza średnioterminową hossę.

Problemem w realizacji zasięgu może okazać się miesięczna średnia VAMA10 znajdująca się przy 215 zł. Możliwe, że z takiego poziomu rynek wykona ruch powrotny do linii szyi, co należy uznać za okazję. Gdyby opór 200 zł okazał się na możliwości byków zbyt mocny, zainteresowani Żywcem mogą próbować sił przy tygodniowej VAMA10, 185 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowa emisja pomogła Żywcowi