Nowa Gala wstrzymuje oddech

KSA
opublikowano: 15-01-2008, 00:00

Producent płytek na razie nie zwiększy istotnie mocy produkcyjnych. Decyzję podejmie w drugim półroczu.

Producent płytek na razie nie zwiększy istotnie mocy produkcyjnych. Decyzję podejmie w drugim półroczu.

Rada nadzorcza Ceramiki Nowej Gali zatwierdziła tegoroczny budżet. Wstrzymano się z decyzją o znaczącej rozbudowie zakładu przejętej w 2007 r. Ceramiki Gres.

— Będziemy przyglądać się rynkowi. Mamy teraz do czynienia z lekką niepewnością i w tej sytuacji nie chcemy ryzykować znacznego zwiększania mocy wytwórczych — tłumaczy Paweł Górnicki, wiceprezes Nowej Gali.

Dodaje, że ostateczna decyzja zapadnie w II kwartale. Giełdowa spółka planowała zamontowanie w zakładzie Ceramiki Gres nowej linii produkcyjnej, która powiększyłaby moce grupy o blisko 2 mln mkw. płytek (obecnie to około 8,9 mln mkw.). Koszt tej inwestycji szacowano na 20 mln zł.

Jest natomiast pewne, że Nowa Gala zainwestuje w tym roku około 10 mln zł w modernizację swojego najstarszego zakładu — Ceramika Nowa Gala I.

— To będą mniejsze inwestycje, które sfinansujemy we własnym zakresie — mówi Paweł Górnicki.

Dzięki nim moce wytwórcze grupy wzrosną o kilkaset tys. mkw. i poszerzy się nieco asortyment.

Tymczasem nadal nie jest jasne, czy spółka ruszy w tym roku z innym projektem inwestycyjnym — budową zakładu produkującego prefabrykaty dla budownictwa — choć oficjalnie się z tego nie wycofuje.

— Rozmowy trwają. Musimy porozumieć się w kwestii wyceny. Tu wiele parametrów — w związku z sytuacją na giełdzie — ulega zmianie — tłumaczy Paweł Górnicki.

Podstawowym zadaniem Nowej Gali na ten rok jest rozwój organiczny i zwiększenie przychodów. Spółka raczej nie opubli- kuje jednak prognoz finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane