Nowa inwestycja w Azotach

Barbara Warpechowska
opublikowano: 09-06-2016, 22:00

385 mln zł będzie kosztowała budowa wytwórni nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej w Zakładach Azotowych Puławy.

Inwestycja ma być zakończona w 2020 r. Nowa wytwórnia zatrudni 130 osób.
— Rozpoczynamy dalszy rozwój produkcji nawozowej — nowoczesnej, bezpiecznej i zwracającej uwagę na aspekty ekologiczne. Na sukces naszej firmy, zarówno obecny, jak i w minionych 50 latach, składa się dobrze zbilansowany profil produkcji, a także odwaga w podejmowaniu decyzji rozwojowych i coraz bardziej innowacyjne podejście. Jestem przekonany, że właśnie w ten sposób, rozpoczynając kolejną inwestycję, najlepiej uczcimy nasz jubileusz — podkreślał podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Mariusz Bober, prezes Grupy Azoty i Grupy Azoty Puławy.

Nowa instalacja składać się będzie z dwóch linii produkcyjnych. Pierwsza ma być gotowa do III kwartału 2018 r., a druga dwa lata później. Jej budowa umożliwi wytwarzanie, pakowanie i wysyłkę dwóch produktów: saletrzaku i saletry amonowej granulowanej.

Zdolności produkcyjne wytwórni wyniosą 1,4 tys. ton na dobę saletrzaku lub 1,2 tys. ton na dobę saletry granulowanej mechanicznie. Powstanie także zaplecze magazynowe i centrum logistyczne. Dostawcą technologii jest wchodząca w skład Grupy Azoty — Grupa Azoty Kędzierzyn.

Za projektowanie inwestycji odpowiada konsorcjum spółek zależnych Prozap — Grupa Azoty Puławy i Grupa Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne. Po uruchomieniu nowej instalacji pracować tam będzie 130 osób w systemie pięciobrygadowym.


Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW. Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów azotowych z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Grupa jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.  [baw] 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy