Nowa oferta leasingu informatycznego

Kamil Kosiński
opublikowano: 23-09-2009, 00:00

Tańsza dzierżawa sprzętu IT? BZ WBK zapewnia, że ma taką ofertę. Dzięki współpracy z Australijczykami.

Tańsza dzierżawa sprzętu IT? BZ WBK zapewnia, że ma taką ofertę. Dzięki współpracy z Australijczykami.

Grupa Banku Zachodniego WBK (BZ WBK) uzupełniła swoją ofertę o leasing zaawansowanych technologicznie środków trwałych: sprzętu komputerowego, telekomunikacyjnego, audiowizualnego i medycznego. Wszystkiego, co ma w środku procesor. Pod marką Hi-Tech Leasing spółki BZ WBK Leasing i BZ WBK Finanse Leasing oferują produkt, który ma być przełomem na rynku dotychczas niezwykle wstrzemięźliwie podchodzącym do leasingowania sprzętu IT (w 2008 r. stanowił jedynie 1,5 proc. sprzedaży leasingu ogółem).

— W przypadku samochodów utrata wartości jest dość przewidywalna. Choć w okresie umowy spłacana jest tylko część wartości pojazdu, firma leasingowa nie ma problemu z jego późniejszą odsprzedażą za satysfakcjonującą cenę. Wartości komputera po kilku latach w zasadzie nie da się przewidzieć przy podpisywaniu umowy leasingowej. Musiałby więc zakładać, że zostanie on w pełni spłacony przez leasingobiorcę. A to powoduje wzrost wysokości rat do nieatrakcyjnych dla leasingobiorców — opisuje obecną sytuację Adam Chodacki, dyrektor bankowości korporacyjnej w BZ WBK.

Spółka chce to zmienić dzięki aliansowi z Commonwealth Bank of Australia.

— Oni mają know-how z zakresu utylizacji sprzętu elektronicznego. Dzięki temu potrafią uzyskać pieniądze z urządzeń, które w powszechnej opinii są bezwartościowe. My z kolei możemy zaoferować klientom leasing po atrakcyjnych cenach. Różnicę między ceną zakupu a spłaconą przez leasingobiorcę wartością komputera zwróci nam bowiem bank australijski — tłumaczy Adam Chodacki.

Standardowe umowy leasingowe mają opiewać na trzy lata, choć Adam Chodacki nie wyklucza i czteroletnich.

— Podstawową korzyścią dla klienta ma być obniżenie wysokości raty, związane z tym, że w okresie umowy nie będzie musiał spłacić całej wartości komputera — zaznacza dyrektor.

Dostępną formą dzierżawy jest leasing operacyjny w złotych lub innych walutach. Hi-Tech Leasing nie jest jednak ofertą dla każdego. Jest przeznaczony dla większych przedsiębiorstw. Świadczy o tym choćby minimalna wartość finansowanego w ten sposób sprzętu. Ustalono ją na 400 tys. zł. W indywidualnie uzgodnionych przypadkach może ona uwzględniać także zainstalowane oprogramowanie. Choć samego software’u grupa BZ WBK finansować w ten sposób nie zamierza.

Kamil Kosiński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Nowa oferta leasingu informatycznego