"Nowa" powieść Tolkiena opublikowana jeszcze w tym roku

opublikowano: 13-04-2018, 10:46
aktualizacja: 13-04-2018, 10:50

Nigdy wcześniej nie publikowana książka autora "Władcy Pierścieni" ma się ukazać jeszcze w tym roku a już jest określana przez ekspertów jako "Święty Graal tekstów Tolkiena", informuje CNBC.

"Upadek Gondolinu" to historia mitycznego miasta elfów zaatakowanego przez Władcę Ciemności, Morgotha. Akcja toczy się przed wydarzeniami opisanymi w słynnej trylogii "Władcy Pierścieni".

Zobacz więcej

CHANDLER Pamela/ Forum

Nowa książka Johna Ronalda Reuela Tolkiena ma się ukazać 30 sierpnia.

Fragmenty "Upadku Gondolinu" zostały opublikowane w "Księdze zaginionych opowieści", jednak po raz pierwszy w historii ukaże się w całości jako samodzielny tekst.

Najwcześniejsza wersja tekstu powstała już w roku 1917, jednak najnowsze poprawki Tolkien zaczął nanosić w roku 1951.

- Nigdy nie śmieliśmy marzyć, że zostanie to wydane. "Upadek Gondolinu" jest dla wielu w społeczności tolkienowskiej , "Świętym Graalem tekstów Tolkiena" – poinformowało Towarzystwo Tolkienowskie w oświadczeniu.

"Hobbit" i "Władca Pierścieni" były jedynymi historiami opowiadającymi o Śródziemiu opublikowane jeszcze za życia autora. Tolkiem zmarł w roku 1973. Syn Tolkiena, Christopher, edytował  i wydał większość prac ojca. "Upadek Gondolinu" ukaże się dzięki wydawnictwu HarperCollins.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu