Nowa przestrzeń dla biznesu

AYA
27-02-2007, 00:00

W Warszawie rozpoczęła się budowa nowego biurowca. Deweloperem Horizon Plaza jest Curtis Development, inwestorem fundusz IVG Immobilien.

W Warszawie rozpoczęła się budowa nowego biurowca. Deweloperem Horizon Plaza jest Curtis Development, inwestorem fundusz IVG Immobilien.

Obiekt składać się będzie z dwóch budynków zróżnicowanych pod względem wysokości i kształtu, a połączonych w całość. Powierzchnia łączna wyniesie 35 tys. mkw. Projekt budynku przygotowało biuro JSK Architekci, a generalnym wykonawcą jest warszawska spółka Decoma. Zgodnie z założeniem projektantów, budynek przypominać ma nakładające się na siebie fale, o różnej wysokości, z których najwyższa będzie miała 11 kondygnacji. Zadbano także o to, aby poszczególne faliste części budynku zawierały wspólne ciągi komunikacyjne.

Biurowiec zostanie oddany do użytku we wrześniu 2008 r. Jego deweloperem jest Curtis Development. Spółka zajmuje się wynajmem własnych powierzchni biurowych oraz budową obiektów. Inwestorem biurowca jest natomiast IVG Immobilien. Specjalizuje się on w inwestowaniu w nieruchomości oraz zarządzaniu. Zarządza aktywami o wartości 18 mld EUR poprzez spółki Portfolio Management, Projekt Development oraz fundusze inwestycyjne.

W portfelu zrealizowanych przez Curtis Development budynków jest m.in. budynek biurowy Curtis Plaza oddany do użytku w 1993 r. Był on pierwszym biurowcem klasy A w Warszawie. W podwarszawskim Piasecznie firma wybudowała pierwsze osiedle domków jednorodzinnych w technologii amerykańskiej. Przeprowadziła też całkowitą renowację zabytkowego Pałacu Karnickich w Warszawie. Przebudowała i kilkakrotnie rozbudowała Bryza Spa Resort na Helu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AYA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Nowa przestrzeń dla biznesu