Nowa RN KGHM chce w piątek odwołać cały zarząd

Internet Securities
06-02-2006, 11:03

Nowo wybrana rada nadzorcza KGHM Polska Miedź SA w najbliższy piątek dokona zmian w zarządzie firmy, które prawdopodobnie obejmą cały jego skład, wynika z informacji „Gazety Wyborczej”.

Nowo wybrana rada nadzorcza KGHM Polska Miedź SA w najbliższy piątek dokona zmian w zarządzie firmy, które prawdopodobnie obejmą cały jego skład, wynika z informacji „Gazety Wyborczej”.

W tym tygodniu nowa rada ma spotkać się z odpowiadającym za sprawy KGHM w ministerstwie skarbu wiceministrem Maciejem Heydlem. Zwołane na przyszły piątek posiedzenie rady ma w swoim programie zmiany w zarządzie, podała gazeta.

„Moim zdaniem potrzebna jest wymiana całego zarządu firmy” – powiedział powołany do rady Czesław Cichoń, który do poniedziałku był pełnomocnikiem PiS w powiecie głogowskim, cytowany przez „GW”.

„Sposób zarządzania Polską Miedzią, zwłaszcza w ostatnich dwóch latach był skandaliczny” – dodał.

Jego zdaniem, kierownictwo spółki nie wykorzystało wystarczająco światowego boomu na surowiec, aby przygotować spółkę na ewentualną dekoniunkturę.

31 stycznia nadzwyczajne walne zgromadzenie KGHM, zwołane na wniosek ministra skarbu, powołało pięciu nowych członków rady nadzorczej.

Skarb Państwa ma 44,28% udziałów w KGHM, co daje mu pięciu przedstawicieli w 9-osobowej radzie. Jednym głosem na posiedzeniu rady dysponuje Deutsche Bank Trust Company Americas (bank depozytariusz w programie kwitów depozytowych), trzema – przedstawiciele załogi. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowa RN KGHM chce w piątek odwołać cały zarząd