Czytasz dzięki

Nowa sportowa rzeczywistość [PODCAST]

opublikowano: 23-06-2020, 10:00

W dzisiejszym Podcaście Antykryzysowym rozmawiamy o sporcie, o tym jak radzą sobie sportowcy w nowej rzeczywistości, czy po ponownym otwarciu siłowni i klubów fitness wróciliśmy do treningów, jak ta aktywność fizyczna teraz wygląda i jak będzie wyglądał sport po pandemii. O tym wszystkim opowie nam Zofia Szawernowska, psycholog sportu, trener personalny, mistrzyni Świata i Europy w grapplingu, właścicielka brązowego pasa w brazylijskim jiu jitsu. Ale najpierw zaczniemy od tego czym jest grappling. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie wie, to niech posłucha Zosi.

Kto najbardziej ucierpiał w wyniku lockdownu? - Oczywiście tutaj trzeba powiedzieć o sportowcach, którzy w pewnym momencie zupełnie nie wiedzieli, jak to będzie wyglądać. Jak wygląda kalendarz imprez, jak wyglądają kwalifikacje na mistrzostwa Polski, na mistrzostwa Europy, na igrzyska. Przez to wszystko, że nie było odgórnych informacji, to nie do końca wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Oczywiście w wyniku lockdownu ucierpieli też właściciele klubów. Tutaj jeżeli chodzi o straty finansowe, to myślę, że te kluby, które nie dogadały się w sprawie obniżenia płatności za czynsz, mogą mieć bardzo duże problemy. Te negatywne skutki dotknęły właścicieli klubów, ale też trenerów, dla których nieraz to była jedyna forma zatrudnienia i tak naprawdę stracili pracę z dnia na dzień. Są takie osoby, które prowadziły zajęcia online, ale też nie wszyscy chcieli w tych zajęciach uczestniczyć. I oczywiście ucierpieli wszyscy organizatorzy zawodów - wylicza Zofia Szawernowska.

Posłuchaj całej rozmowy w Podcaście Antykryzysowym.

Wszystkie odcinki Podcastu Antykryzysowego znajdziecie na stronie pb.pl/antykryzysowy i w aplikacjach podcastowych, w tym na SoundCloud, Spotify i Apple Podcasts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane