Nowa - stara rada w Próchniku

ML
20-03-2008, 00:00

Członkowie rady nadzorczej, którzy zrezygnowali z funkcji, ponownie je pełnią, a wiceprezes znowu straszy sądem.

Członkowie rady nadzorczej, którzy zrezygnowali z funkcji, ponownie je pełnią, a wiceprezes znowu straszy sądem.

Na sali, w której wczoraj odbywało się WZA giełdowego Próchnika, wrzało. Przewodniczący zgromadzenia na wniosek akcjonariuszy powoływał brakujących członków rady, a będący w konflikcie z zarządem i akcjonariuszami tzw. łódzkiej grupy wiceprezes spółki sprzeciwiał się każdej podejmowanej przez nich uchwale. Twierdził, że walne nie zostało prawidłowo zwołane, a tym samym wszystkie uchwały również są nieprawomocne.

Mimo wszystko akcjonariusze uzupełnili skład rady nadzorczej do siedmiu osób. W miejsce tych, którzy zrezygnowali na początku marca, wczoraj powołano dokładnie tych samych. Przemysław Andrzejak, Robert Serafiński i Piotr Truszkowski ponownie zasiedli w radzie Próchnika.

— Musieliśmy zrezygnować z funkcji, gdyż wcześniej zasiadaliśmy w radzie jako zarząd innej firmy: G-8 Inwestycje, a nasz prawnik poinformował nas, że nie możemy pełnić tych funkcji jednocześnie. Zrezygnowaliśmy z zarządzania G-8 i ponownie możemy zasiąść w radzie Próchnika — mówi Przemysław Andrzejak.

Przypomnijmy, że 5 marca ta trójka nieprawomocnym wyrokiem sądu rejonowego w Łodzi została z tego powodu wykreślona z rady. Nowi, a zarazem starzy członkowie rady nadzorczej twierdzą, że intensywnie pracują nad poprawą sytuacji w Próchniku, który od wielu lat jest pod kreską. Co konkretnie robią? O tym nadal nie mówią.

Sytuacji głośno i wyraźnie sprzeciwiał się na zgromadzeniu Krzysztof Okoński, wiceprezes giełdowej spółki.

— To jest cyrk. Pójdę z tą sprawą do sądu — mówi Krzysztof Okoński.

Wczorajsze walne podjęło także uchwałę o zmianie treści regulaminu walnych zgromadzeń. Teraz kandydat do rady nadzorczej Próchnika nie może pełnić funkcji w jego spółce zależnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowa - stara rada w Próchniku