Czytasz dzięki

Nowa ustawa o akcyzie

Konfederacja Pracodawców Polskich
opublikowano: 15-09-2008, 00:00

Projekt ustawy o podatku akcyzowym spadł z ostatniego posiedzenia Rady Ministrów. Szkoda, bo ustawa jest ważna dla przedsiębiorców wielu branż, m.in. energetycznej, chemicznej, kosmetycznej oraz tytoniowej. Projekt ustawy jest już bardzo mocno spóźniony, Rządowe prace miały się zakończyć do końca marca br. Jednak zapowiedzi nie zostały zrealizowane. Tymczasem przedsiębiorstwa z branż, których dotyczy przedmiotowy projekt, oczekują i potrzebują pilnego uchwalenia nowej ustawy akcyzowej. Nie mając pewności co do przyszłego kształtu uregulowań w obszarze podatku akcyzowego, nie mogą prowadzić właściwego planowania gospodarczego, szczególnie w ujęciu długookresowym. Tym bardziej że nie mówimy tu o nowelizacji ustawy akcyzowej, lecz o uchwaleniu całkowicie nowej.

Konfederacja Pracodawców Polskich wielokrotnie zwracała się do Ministerstwa Finansów z własnymi propozycjami i uwagami. Mieliśmy nadzieję, że rząd zajmie wreszcie stanowisko wobec projektu ustawy akcyzowej. Zwracamy się do premiera z apelem o rozpatrzenie projektu ustawy o podatku akcyzowym na najbliższym posiedzeniu rządu.

Polscy przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, w jakich warunkach będą prowadzić swoją działalność. Tylko zakończenie prac nad projektem w 2008 roku może uchronić nasz kraj przez restrykcjami ze strony UE za brak harmonizacji (dotyczy m.in. branży energetycznej oraz tytoniowej).

Konfederacja Pracodawców Polskich

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konfederacja Pracodawców Polskich

Polecane