Nowak: na pewno uda się ustalić dogodny termin debaty Kwaśniewski-Tusk

PAP
opublikowano: 06-10-2007, 11:21

Zdaniem Sławomira Nowaka ze sztabu wyborczego PO, na pewno uda się znaleźć dogodny termin na przeprowadzenie debaty między byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, jednym z liderów koalicji Lewica i  Demokraci, a szefem Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem.

W sobotę Kwaśniewskiego powiedział, że debata z Tuskiem odbędzie się prawdopodobnie w przyszłą niedzielę lub poniedziałek.

"Prowadzimy rozmowy, jesteśmy elastyczni, nikt nie musi się napinać co do terminu debaty. Są jeszcze przed nami dwa tygodnie kampanii. Na pewno znajdziemy dogodny termin dla przewodniczącego Tuska i prezydenta Kwaśniewskiego. Jestem przekonany, że do debaty - z korzyścią dla opinii publicznej - dojdzie" - powiedział w sobotę Nowak w rozmowie z PAP.

Pytany czy termin o którym mówił b. prezydent nie stanowi dla sztabu PO problemu, odpowiedział, że nie, "choć obaj panowie mają bardzo napięte kalendarze wyborcze, obaj prowadza intensywną kampanię wyborczą w całym kraju".

Nowak przyznał, że sztaby wyborcze PO i LiD prowadzą rozmowy na temat formuły w jakiej przeprowadzona byłaby debata liderów.

Powtórzył, że PO opowiada się za tym, by dyskusja prowadzona była na stojąco, a czas bezpośredniej rozmowy między uczestnikami był dłuższy. "Formuła jest jeszcze ustalana, ale jest zbieżność poglądów w tej sprawie" - dodał.

Nowak pytany zaś o ewentualny termin debaty między Tuskiem a premierem Jarosławem Kaczyńskim, odpowiedział, że nie prowadzi rozmów w tej sprawie.

W czwartek premier zgodził się na debatę z Tuskiem. Według pierwszych informacji miałaby się ona odbyć po debacie szefa PO z Kwaśniewskim. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy