Nowak: Rosja gotowa skorygować plan wydobycia ropy w 2017 r.

opublikowano: 24-11-2016, 13:59

Minister energii Aleksander Nowak powiedział, że Rosja jest gotowa skorygować plan wydobycia ropy w 2017 roku jeśli globalne porozumienie o zamrożeniu produkcji wejdzie w życie, donosi Reuters.

- Zgodnie z naszymi planami, wydobycie ropy w Rosji ma wzrosnąć w przyszłym roku. Jeśli utrzymamy produkcję na obecnym poziomie będzie to nasz wkład, bo oznacza dla nas cięcie o 200-300 tys. dziennie w 2017 roku – powiedział Nowak dziennikarzom.

Aleksander Nowak
Zobacz więcej

Aleksander Nowak Bloomberg

30 listopada OPEC ma zdecydować w Wiedniu ograniczenie podaży ropy w celu zrównoważenia rynku.  Reuters przypomina, że rosyjskie spółki naftowe sygnalizowały zamiar zwiększenia wydobycia w przyszłym roku choć sięgnęło ono rekordowego poziomu w ostatnich miesiącach.

Nowak poinformował, że konsultacje z OPEC przebiegają pozytywnie. Rosja ma rozmawiać jeszcze z innymi państwami-producentami ropy spoza kartelu, m.in. Kazachstanem i Meksykiem. Nie ma natomiast kontaktów w sprawie zamrożenia produkcji z USA, a rozmowy z Norwegią pokazują, że nie będzie ona uczestnikiem porozumienia, powiedział rosyjski minister.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu