Nowak: W środę nie będzie spotkania premiera z klubami ws. euro

PAP
09-12-2008, 20:51

Zaplanowane na środę spotkanie premiera Donalda Tuska z szefami partii i klubów parlamentarnych w sprawie wejścia Polski do strefy euro nie dojdzie do skutku - poinformował we wtorek szef gabinetu premiera Sławomir Nowak.

Jak powiedział w programie TVN "Kropka nad i", spotkanie stało się "bezzasadne", ponieważ nie mogą na nie dotrzeć prezes PiS Jarosław Kaczyński, przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski i szef klubu Lewicy Wojciech Olejniczak.

Zaznaczył, że strona rządowa ma nadzieję, że do spotkania dojdzie w przyszłym tygodniu. Jak powiedział Nowak, "cierpliwie i konsekwentnie, z dobrą wolą i wiarą" premier zaprasza szefów partii i klubów na kolejną środę.

Według informacji PAP, J.Kaczyński ma w środę zaplanowane spotkanie w Lublinie, Napieralski jest w Brukseli, a Olejniczak wyjeżdża do Opola.

Miało to być już drugie spotkanie szefów partii i klubów parlamentarnych z premierem w sprawie wejścia Polski do strefy euro. Pierwsze miało miejsce na początku listopada.

Rząd chce, by Polska przystąpiła do strefy euro w 2012 roku. Przed miesiącem Rada Ministrów przyjęła tzw. mapę drogową, czyli harmonogram przyjęcia wspólnej waluty.

Kluby koalicyjne PO, PSL oraz Lewica opowiadają się za jak najszybszym wprowadzeniem euro w Polsce. PiS nie zmienił zdania w sprawie konieczności przeprowadzenia referendum. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowak: W środę nie będzie spotkania premiera z klubami ws. euro