Nowak: W styczniu 2012 Polacy zaczną zarabiać w euro

RMF
opublikowano: 28-10-2008, 09:21

Styczeń 2012 to moment, kiedy Polacy zaczną zarabiać i płacić w euro - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak.

Szef gabinetu premiera pytany o szczyt w Brukseli odpowiedział, że jeśli prezydent się uprze, to pojedzie. Dodał jednak, że przy stole jest tylko jedno miejsce dla każdego kraju. 
 
Jak stwierdził Nowak, wczoraj premier przedstawił propozycję rządu i większości parlamentarnej co do dekalogu stabilizacyjnego. "Aby bezpiecznie dojść do euro, trzeba być przygotowanym do tego już na wiosnę 2009 r. Aby polska złotówka była w tym korytarzu bezpieczna, konieczna jest zmiana konstytucji i o to apelujemy do opozycji, aby wspólnie tego dzieła dokonać. Dzisiaj widać na przykładzie innych gospodarek europejskich, jak euro jest niezbędne dla budowania stabilności. W o ile lepszej sytuacji jest dzisiaj Słowacja, która jeszcze nie ma euro, a wchodzi do euro od stycznia 2009 r. Widać, jak tam już wszystko jest bezpieczniejsze, spokojniejsze. Widać, jak polska złotówka jest dzisiaj narażona na ataki spekulacyjne. O ile byłoby dużo lepiej, gdybyśmy byli już przynajmniej w tej poczekalni, korytarzu do euro. O to prosimy opozycję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowak: W styczniu 2012 Polacy zaczną zarabiać w euro