Nowe akcje tak, ale nie na siłę

Zbigniew Kazimierczak
02-10-2003, 00:00

Jeśli cena akcji Dudy będzie zbyt niska, to spółka zrezygnuje z nowej emisji lub przełoży ją na przyszły rok.

Gwałtowne pogorszenie koniunktury rynkowej sprawiło, że kurs Zakładów Mięsnych Duda, który osiągnął już poziom 36 zł, zanurkował poniżej 32 zł. To sprawia, że w spółce ożyły dyskusje na temat planowanej emisji 1 mln nowych walorów.

— Są chętni na nowe akcje. Chcieliśmy je zaoferować z pewnym dyskontem do kursu giełdowego. Ale ta emisja nie jest konieczna, bo spółka poradzi sobie i bez niej. Jeśli więc cena będzie zbyt niska, to możemy zrezygnować z oferty albo przełożyć ją na przyszły rok — mówi Maciej Duda, dyrektor generalny spółki.

Odmawia jednak określenia, poniżej jakiego poziomu firma zdecyduje się na weryfikację planów emisyjnych.

— Obecnie akcje spółki są zdecydowanie niedowartościowane — mówi Maciej Duda.

Ewentualna zwłoka w przeprowadzeniu emisji wynika z faktu, że spółka przed ofertą chciałaby jeszcze pokazać inwestorom wyniki finansowe za ten rok. A mają być bardzo dobre. Już trzeci kwartał ma być lepszy niż poprzednie trzy miesiące, kiedy spółka wykazała 2,6 mln zł zysku.

— Nasza wcześniejsza prognoza mówiła, że zysk netto z 2002 r. (5 mln zł) zostanie podwojony. To jest rezultat absolutnie niezagrożony. Zyski zostaną zdublowane już na poziomie samych Zakładów Mięsnych Duda, a wyniki całej grupy kapitałowej będą jeszcze lepsze — zapowiada dyrektor generalny spółki.

Według Macieja Dudy, skokowa wręcz poprawa wyników po części jest efektem przejmowania zakładów, które są rentowne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe akcje tak, ale nie na siłę