Nowe auta wyjadą z gliwickiego Opla

PJ
opublikowano: 18-04-2007, 00:00

Będą nowe modele Opla z Gliwic. To kolejna dobra wieść po zapowiedziach uruchomienia nowej produkcji Fiata i Forda w Tychach.

Będą nowe modele Opla z Gliwic. To kolejna dobra wieść po zapowiedziach uruchomienia nowej produkcji Fiata i Forda w Tychach.

Fabryka Opla w Gliwicach będzie jednym z czterech zakładów, w których ulokowana zostanie produkcja nowego kompaktowego samochodu tej marki. Z początkiem 2010 r. koncern General Motors Europe (właściciel marki) planuje wprowadzenie do produkcji auta, który zastąpi Astrę. Poza Polską wytwarzane ma być w zakładach w Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii, Bochum w Niemczech i Trollhättan w Szwecji. Inwestycje w uruchomienie produkcji są szacowane na 3,1 mld EUR. Łącznie GM chce wytwarzać 750 tys. aut kompaktowych, z czego 210 tys. w Gliwicach.

Opel to drugi pod względem wielkości po Fiacie producent samochodów w Polsce. Według firmy Samar, z jego gliwickiego zakładu wyjechało w 2006 r. 186,8 tys. aut. Opel osiągnął najwyższy roczny wzrost — 47 proc., co pozwoliło na zwiększenie udziału w polskim rynku producentów do ponad 30 proc. (19,3 proc. ma Opel Zafira, 6,3 proc. — Opel Astra i 5,1 proc. — Opel Agila).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu