Nowe centrum przesiadkowe z Gliwic do Opola

  • DI
opublikowano: 27-10-2018, 12:07

W połowie listopada zostanie uruchomiony Sindbad Port Opole. Nowe centrum przesiadkowe będzie obsługiwało pasażerów z południowej części kraju.

Jak poinformował Ryszard Wójcik, prezes Sindbada, koszt inwestycji to około 3 mln złotych.

Do tej pory centrum przesiadkowe, do którego przywożono pasażerów z terenu południowej Polski wybierających się w dalszą podróż międzynarodowymi liniami tego przewoźnika, mieściło się w Gliwicach, na terenie wynajmowanym od miejscowego PKS. Nowy hub przesiadkowy zostanie uruchomiony na terenie byłej giełdy w Opolu, który jest własnością spółki.

Port Sindbad Opole ma powierzchnię 1,8 ha, na której będą mogło parkować 36 autobusów i blisko sto samochodów osobowych. Obiekt wyposażony jest także w pawilon dla podróżnych z kasami biletowymi.

"Mamy już takie centrum w Słubicach, które obsługuje północną część kraju. Mam nadzieję, że rozwiązania stosowane w Słubicach sprawdzą się w Opolu, gdzie dziennie planujemy przyjmować do dwóch tysięcy pasażerów" - powiedział Wójcik.

Działająca od 1983 roku spółka z Opola dysponuje obecnie flotą ponad trzystu autokarów, obsługujących przewozy krajowe i zagraniczne. W przewozie autokarowym firma zatrudnia około 500 osób, jednak jak zaznacza Wójcik, platforma skupiająca różnych przewoźników pod logo jego firmy to około 2,5 tysiąca miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu