Nowe centrum Rzeszowa

Marta Sieliwierstow
opublikowano: 05-07-2011, 00:00

15 października 2011 r. Develop Investment otworzy centrum handlowe Millenium Hall oraz hotel w Rzeszowie.

15 października 2011 r. Develop Investment otworzy centrum handlowe Millenium Hall oraz hotel w Rzeszowie.

Rzeszowianie nareszcie będą mogli zrobić zakupy w nowoczesnym centrum handlowym, a przyjeżdżający przenocować w jednym ze 102 pokoi hotelu Hilton Garden Inn. Develop Investment kupiło rozpoczętą budowę rzeszowskiego centrum handlowego w 2010 r. za około 230 mln zł. Wartość inwestycji szacowana jest na 500 mln zł.

W trzykondygnacyjnym centrum handlowym o powierzchni 56 tys. mkw. znajdzie się 250 sklepów, siłownia sieci Pure, dziewięciosalowe Multikino, liczne restauracje i kawiarnie, a także dwupoziomowy klub muzyczny.

— Chcemy, aby centrum było nie tylko miejscem zakupów, ale również wydarzeń kulturalnych. Dlatego też na wewnętrznym skwerze, który może pomieścić nawet 3 tys. osób, planujemy organizować m.in. koncerty, przedstawienia, kongresy. Na skwerze znajduje się również największa w Polsce fontanna multimedialna z 38 dyszami — mówi Marta Półtorak, prezes Develop Investment.

Wynajęte jest już ponad 80 proc. powierzchni centrum. Są to przede wszystkim międzynarodowe marki odzieżowe, dotychczas nieobecne w mieście, ale nie zabraknie także firm z regionu.

— W mniejszych miastach często łatwiej o najemców ze względu na dużo mniejszą konkurencję. Na rynku nieruchomości komercyjnych to najemcy wciąż dyktują warunki. Dla nas jako inwestora ma to swoje zalety, nie obawiamy się, że nasze czynsze są wygórowane i jeśli przyjdą gorsze czasy, najemcy będą niezadowoleni — wyjaśnia Marta Półtorak.

Za komercjalizację centrum odpowiada agencja Cushman Wakefield, a zarządcą będzie DTZ. Autorami projektu kompleksu są architekci z krakowskiej pracowni Archi 5. Projekt wygrał konkurs Stowarzyszenia Architektów Polskich. Łączy on tradycyjne materiały — ceramikę — z nowoczesną bryłą.

Integralną częścią Millenium Hall jest hotel Hilton Garden Inn. Oprócz 102 pokoi, znajdą się w nim sale konferencyjne (największa pomieści 600 osób, a mniejsze po 30 — wszystkie są przystosowane do tłumaczeń symultanicznych), restauracja i klub fitness. Konferencje będzie też można organizować w Multikinie — największa sala jest przygotowana dla 500 widzów.

— Chcemy promować region. Podkarpacie jest bardzo ciekawe i nie do końca odkryte. W odległości godzinnej jazdy samochodem od centrum Rzeszowa mieszka 2 mln osób. Atutem jest lotnisko z drugim pod względem długości pasem startowym oraz powstający nowy terminal w Jesionce — przekonuje Marta Półtorak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy