Nowe francuskie pociągi nie zmieszczą się na stacjach

MD
opublikowano: 26-05-2014, 00:00

Francuska kolej przyznała, że zamówione przez nią nowe pociągi nie zmieszczą się na stacjach i konieczne będzie zwężenie peronów.

O zbyt szerokich pociągach napisał satyryczny tygodnik „Le Canard Enchaîné”. Wydawało się, że to żart. Francuski przewoźnik Société Nationale des Chemins de Fer (SNCF) i właściciel linii kolejowych Réseau Ferré de France (RFF) potwierdzili jednak, że około 1,3 tys. z 8,7 tys. peronów będzie musiało zostać zwężonych. Koszt operacji to 50 mln EUR.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

— Odkryliśmy ten problem trochę za późno. To tak, jakbyś kupił ferrari i po przyjeździe do garażu zdał sobie sprawę, że nie ma on wystarczających rozmiarów dla tego auta, bo wcześniej nie miałeś ferrari — powiedział Christophe Piednoël, rzecznik RFF. Nowe pociągi za 3 mld EUR, produkcji Alstomu i Bombardiera, SNCF zamówił w latach 2009-10.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy