Nowe konto i nowa karta dla klientów

Materiał przygotowany we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK
opublikowano: 05-10-2017, 22:00

Konto Jakie Chcę z Kartą Dopasowaną BZ WBK to pierwsza na rynku propozycja rachunku osobistego z kartą, których funkcjonalności można samodzielnie zmieniać i dopasowywać do własnych potrzeb.

 Spersonalizowany rachunek w parze z kartą, który można dostosowywać zależnie od preferencji w danym momencie życia, jest niezwykle potrzebny i wygodny — zwłaszcza gdy nie jest dany raz na zawsze, ale można go zmodyfikować w każdej chwili. Takie jest właśnie Konto Jakie Chcę, które wraz z kartą Dopasowaną i bankowością internetową i mobilną BZWBK24 zostało zaprojektowane metodą design thinking, czyli po zebraniu informacji o realnych potrzebach klientów — a są one bardzo różne.

Najważniejszy jest klient…

Pracownicy BZ WBK przeanalizowali uwagi swoich klientów i zlecili rynkowe badania. Wynikało z nich, że trend konsumencki jest bardzo silny, a klienci chcą decydować o tym, jakie funkcjonalności konta i karty są im najbardziej potrzebne. Jedni płacą gotówką i kluczowy jest dla nich dostęp do bankomatów, inni preferują płatności bezgotówkowe i szczególną uwagę przywiązują do posiadania atrakcyjnej karty płatniczej, a jeszcze inni korzystają tylko z bankowości mobilnej i najważniejsze są dla nich przejrzyste w obsłudze aplikacje na smartfony i tablety. Oczekiwania klientów różnią się też w zależności od wieku. Z badania „Pokolenia o finansach” zrealizowanego przez 4P Research Mix na zlecenie BZ WBK wynika, że osoby młodsze, które coraz częściej podróżują, bardziej niż starsze pokolenia oczekują bezpłatnej wypłaty gotówki na całym świecie. Dla starszych osób liczy się natomiast tani i łatwy dostęp do gotówki w Polsce. Konto Jakie Chcę, które od listopada będzie flagowym kontem osobistym w ofercie Banku Zachodniego WBK, pozwala każdemu jego posiadaczowi dopasować funkcjonalności, które z jego punktu widzenia są najważniejsze.

…jego potrzeby…

Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, bezpłatne są też zwykłe przelewy internetowe w systemie ELIXIR, wypłaty w bankomatach BZ WBK, wypłaty gotówki w bankomatach różnych banków za pomocą BLIKA oraz wpłaty gotówki we wpłatomatach banku. Osoby poniżej 26. roku życia nie zapłacą również za wypłaty we wszystkich bankomatach w całej Polsce. Osoby starsze też mogą skorzystać z takiej opcji. Wystarczy wybrać odpowiedni pakiet. Można zdecydować się np. na miesięczną opłatę abonamentową, która pozwala na korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce albo płacić za każde pobranie gotówki w bankomatach spoza sieci BZWBK24. Planujący wyjazd zagraniczny mogą też skorzystać z dziesięciodniowego pakietu, który pozwala na dowolną liczbę wypłat w bankomatach za granicą. Dla osób poniżej 26. roku życia kosztuje on 10 zł, a dla pozostałych klientów — 15 zł. Jeżeli wyjazd ma być dłuższy, można włączyć kolejny pakiet na taki sam okres. Wyjeżdżający poza granice kraju mogą też wymieniać walutę w Kantorze BZWBK24 po korzystnych kursach, założyć konto walutowe lub kartę kredytową World MasterCard, dzięki której uniknie się kosztów przewalutowania, a także wykupić ubezpieczenie turystyczne i aktywować pasek magnetyczny. Większość funkcji można uruchomić zarówno przez internet, jak i w oddziale. A co najważniejsze, z nowej propozycji mogą skorzystać wszyscy — nie tylko nowi klienci, ale również obecni, którzy mogą swoje dotychczasowe konto zmienić na Konto Jakie Chcę.

…oraz funkcjonalna karta

Do Konta Jakie Chcę wydawana jest Karta Dopasowana wydawana przez organizację Visa lub MasterCard. Można wybrać jedną lub drugą, można też mieć obie, co jest istotne dla podróżujących zarówno po strefie euro, jak i krajach, w których płaci się w dolarach. Opłata miesięczna za kartę wynosi 5 zł, ale łatwo jej uniknąć. Wystarczy zapłacić nią co najmniej pięć razy lub zrobić zakupy w wysokości minimum 500 zł w ciągu miesiąca. Mniej aktywni użytkownicy mogą też wybrać opłatę stałą wysokości 3 zł miesięcznie. Posiadacze karty kredytowej 1|2|3 mogą natomiast liczyć na zwrot 1 proc. wydatków za zakupy zrobione w Polsce w supermarketach spożywczych, 2 proc. za zakupy na stacjach paliw i 3 proc. w restauracjach. Łącznie można zaoszczędzić 760 zł w ciągu roku. Oszczędzać można nie tylko z kartą kredytową. Bank oferuje również rozwiązanie polegające na tym, że płacąc rachunki z Konta Jakie Chcę w formie przelewu, zlecenia stałego czy polecenia zapłaty, można zaoszczędzić dodatkowo 25 zł miesięcznie. Wystarczy zgłosić — w BZWBK24 internet lub oddziale banku — faktury na nazwisko właściciela konta za gaz, prąd, internet, telewizję, telefon — a dostanie się 1 proc. zwrotu wartości zapłaconych rachunków w miesiącu. Osoby, które wolą regularnie odkładać nadwyżkę gotówki, mogą włączyć w Koncie Jakie Chcę automatyczne oszczędzanie na Konto Systematyczne. Wystarczy zasilać je co miesiąc kwotą minimum 20 zł, aby zostać nagrodzonym podwyższonym oprocentowaniem rachunku oszczędnościowego w następnym miesiącu kalendarzowym. Konto Jakie Chcę i Karta Dopasowana to dopiero początek zmian w strategii BZ WBK i upraszczaniu jego oferty, tak aby każdy z klientów banku mógł sam dobrać sobie produkty najbardziej mu potrzebne. Bank Jaki Chcesz to nie tylko więc hasło najnowszej kampanii reklamowej BZ WBK, lecz rzeczywista możliwość konfiguracji najbardziej potrzebnych bankowych usług.

Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu oraz warunki ubezpieczenia określające m.in. zakres ubezpieczenia, ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczycieli dostępne są w placówkach banku, na stronie bzwbk.pl oraz pod numerem infolinii 1 9999 — opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora. Stan na 2.10.2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał przygotowany we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane